Історія Факультету

Сягає своїм корінням ще в період діяльності Рішельєвського ліцею

Історія становлення найпрестижнішого і найчисленнішого підрозділу університету, факультету прокуратури та слідства (кримінальної юстиції), сягає своїм корінням ще в період діяльності Рішельєвського ліцею і Новоросійського університету. На відновленому в 1947 році юридичному факультеті Одеського державного університету була кримінально-правова спеціалізація, основним завданням якої стала підготовка висококваліфікованих кадрів для правоохоронних органів

У червні 1993 року

Створення Юридичного інституту

Юридичний факультет Одеського державного університету став Юридичним інститутом при Одеському державному університеті, а спеціалізовані відділення юридичного факультету були перетворені в факультети та інститути. Так, поряд із двома іншими факультетами, в структурі Юридичного інституту створено прокурорсько-слідчий факультет. Очолила новий підрозділ доцент Н.А. Мирошниченко. На цьому доленосні події в історії факультету не закінчилися.

У жовтні 2005 року

Створення Інститут прокуратури та слідства

Прокурорсько-слідчий факультет був перетворений в Інститут прокуратури та слідства, директором Інституту була призначена професор Н.А. Мирошниченко.

З липня 2009 року

Директор Інституту прокуратури та слідства –

доцент В.М. Підгородинський.

У січні 2011 року

Укладений договір про співробітництво з МВС

Між Міністерством внутрішніх справ України та Університетом був укладений договір про співробітництво в підготовці фахівців найвищої кваліфікації для слідчих підрозділів органів внутрішніх справ України, а в структурі Інституту прокуратури та слідства був створений факультет підготовки слідчих для органів внутрішніх справ.

У 2015 році

Реформування системи кримінальної юстиції,

зокрема органів прокуратури, створення Національної поліції викликало необхідність реорганізації провідного підрозділу Університету. Восени 2015 року Інститут прокуратури та слідства перейменовано на Інститут кримінальної юстиції, а факультет підготовки слідчих для органів внутрішніх справ – на факультет підготовки слідчих.

У 2018 році

Реорганізовано внутрішню структуру НУ «ОЮА»

шляхом ліквідації наступних структурних підрозділів: Інститут кримінальної юстиції НУ «ОЮА»; факультет підготовки слідчих Інституту кримінальної юстиції НУ «ОЮА» з одночасним створенням факультету прокуратури та слідства (кримінальної юстиції).